28. września 2013 · Możliwość komentowania V Ogólnopolska Konferencja Informatyki Śledczej została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Konferencje · Tagi:,

V Ogólnopolska Konferencja Informatyki Śledczej Triage i Live Forensic – analizy w środowisku „big data”, 4 października 2013, Biblioteka UW, Warszawa

Serdecznie zapraszam do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej „Triage i Live Forensic. Analizy w środowisku big data„. Tegoroczna edycja Konferencji poświęcona jest w całości tematyce analiz „na żywym organizmie”. W dobie wciąż wzrastającej pojemności dysków oraz ogromnej ilości danych przetwarzanych w chmurze, tradycyjne metody analizy powoli odchodzą do lamusa. Więcej »

25. września 2013 · Możliwość komentowania Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet 2013 została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Inicjatywa Jestem Informatyczką · Tagi:, ,

Serdecznie gratulujemy kol. Beacie Ostrowskiej, Wiceprezes ds. Finansowych PTI, otrzymania tytułu Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2013!

16 września 2013 roku, w ramach III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla 100 Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet 2013. Wśród wyróżnionych znalazła się kol. Beata Ostrowska.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie www.ambas.pl.

24. września 2013 · Możliwość komentowania Nowy ECDL – szkolenie dla egzaminatorów została wyłączona · Kategorie:Aktualności, ECDL i EUCIP, Szkolenia · Tagi:,

Wdrażamy Nowy ECDL!
Ta zmiana niezwykle dynamicznie zmieni rynek certyfikatów, co stanowi nasze wyzwanie na najbliższe lata. Nowy ECDL daje większe możliwości, to przystosowanie do modelu uczenia się przez całe życie zgodnie z założeniami Europejskich Ram Kwalifikacji.

Zapraszam Państwa na szkolenie w dniu 12.10.2013 – w miejscu: AGH Kraków (sala zostanie podana później) w godzinach 9-13.

Tutaj zapiszesz się na szkolenie!

Zmiany w ECDL dotyczą kilku obszarów (szczegóły na stronie www.ecdl.pl)

  1. Zmiany organizacyjne certyfikacji
  2. Zmiany merytoryczne (moduły certyfikacji)
  3. Zmiany w systemie eECDL
  4. Zmiany w przyznawaniu uprawnień Egzaminatorom Więcej »
23. września 2013 · Możliwość komentowania II Zlot PTI została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Wydarzenia · Tagi:

W Międzyzdrojach w ostatni weekend lata spotkali się członkowie PTI, aby porozmawiać o aktualnych sprawach PTI. Na II Zlocie PTI spotkało się ponad 30 osób, Oddział Małopolski podczas zlotu reprezentowany był w silnym zespołem, przez kol. Beatę Chodacką, Danutę Kajrunajtis, prof. Mariana Nogę oraz kol. Alicję Pituła. We wspaniałej atmosferze omówiliśmy wiele trapiących nas kwestii i problemów. Było o ECDL, o przyczynach małej rozpoznawalności PTI wśród młodych informatyków, o finansach PTI, o bezpieczeństwie informacji. Pojawiły się pomysły na zwiększenie aktualnej aktywności PTI, a także na rozszerzenie jej o zupełnie nowe obszary.

Tomasz Klasa
Świetną zabawę i owocne rozmowy zawdzięczamy kol. Tomaszowi Klasie.

Ten Zlot był inny od poprzedniego. Tym razem nikt nie pisał protokołu, a rozmowy i dyskusje przebiegały w jeszcze luźniejszej atmosferze. Dzięki wyższej frekwencji nie był to już prosty system podziału czasu całej grupy, a wiele równoległych wątków omawianych w dynamicznie alokowanych grupkach. Coś jak przejście z jednowątkowego procesora na kilkumodułowe APU. Więcej »

23. września 2013 · Możliwość komentowania Małopolski Zjazd Nauczycieli Informatyki została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Wydarzenia · Tagi:, , , ,

Małopolski Zjazd Nauczycieli Informatyki –  4 października 2013 r., Kraków, Hotel Europejski

Zjazd jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie środowiska nauczycielskiego wykorzystaniem nowych technologii w nauczaniu. Nie każdy ma możliwość uczestnictwa w ogólnopolskich konferencjach, dlatego pomagamy nauczycielom blisko ich miejsca zamieszkania. Dzięki spotkaniu nauczyciele oraz osoby biorące czynny udział w informatyzacji szkół mają możliwość wymiany doświadczeń i poglądów. W trakcie Zjazdu prelegenci przekazują wiedzę gotową do praktycznego zastosowania podczas lekcji.

Computer lab
Jonathan Reyes via Compfight
Więcej »

21. września 2013 · Możliwość komentowania It’s UP to GIRLS x3 została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Inicjatywa Jestem Informatyczką, Wydarzenia · Tagi:, , , , , ,

Katedra Informatyki i Metod Komputerowych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizuje w dniu 27 września 2013 r spotkanie zatytułowane: „It’s UP to Girls”.
Wzorem ubiegłych lat serdecznie zapraszamy uczennice małopolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na spotkanie z aktywnymi zawodowo informatyczkami, które przedstawią uczennicom możliwości rozwoju oraz samorealizacji, jakie stwarza studiowanie informatyki.

Spotkanie objęte jest patronatem Małopolskiego Oddziału PTI w ramach Inicjatywy Jestem Informatyczką.

midnight flickring
Tobias Löfgren via Compfight
Spotkanie to jest elementem akcji „Odrzuć stereotypy – zostań informatyczką” realizowanej w ramach projektu „Ku przyszłości – zwiększenie liczby absolwentów informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie” (kierunki zamawiane, projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej).
W związku z powyższym planujemy również dyskusję na temat stereotypów związanych z kobietami i kierunkami studiów oraz zawodami, w których mogą się realizować.

Program i zapisy dostępne na stronie: www.inf.up.krakow.pl

04. września 2013 · Możliwość komentowania Inicjatywa Jestem Informatyczką została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Dołącz do nas, Inicjatywa Jestem Informatyczką, Wydarzenia · Tagi:,

Już niebawem ruszy nasza INICJATYWA JESTEM INFORMATYCZKĄ. Szczegóły wkrótce!

Inicjatywa Jestem Informatyczką
Tymczasem zapraszamy na nasz funpage: facebook.com/informatyczka Więcej »