22. października 2013 · Możliwość komentowania Bez nienawiści została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Edukacja Informatyczna, Inicjatywa Jestem Informatyczką, Konferencje, Wydarzenia · Tagi:, ,

Trwa spotkanie formujące Kampanię Przecie Mowie Nienawiści.

image

W dniach 22-23 października 2013 w Warszawie odbywa się spotkanie organizacji związanych ze zwalczaniem przejawów nienawiści. Wśród uczesników spotkania znalazły się instytucje rządowe i pozarządowe, w tym przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Europy, a także liczne ogólnopolskie i lokalne stowarzyszenia. Jednym z partnerów Kampanii jest także nasz oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego, reprezentowany przez kol. Alicję Pituła.

Tutaj można obejrzeć oficjalny klip promujący kampanię..

Więcej »

22. października 2013 · Możliwość komentowania Rada Naukowa PTI została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Kontakt · Tagi:

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nowopowstałej strony Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Informatycznego: http://rada.pti.org.pl.

Rada Naukowa PTI jest najmłodszą jednostką organizacyjną PTI, której aktywność polega na wyznaczaniu podstawowych kierunków oraz opiniowaniu działalności PTI od strony merytorycznej.
Więcej »

20. października 2013 · Możliwość komentowania Szkolenie egzaminatorów Web Editing została wyłączona · Kategorie:Aktualności, ECDL i EUCIP, Edukacja Informatyczna, Szkolenia · Tagi:, , ,

Oddział Małopolski PTI i Koordynator Regionalny ECDL Region Kraków we współpracy z Polskim Biurem ECDL organizuje  szkolenia dla kandydatów na egzaminatorów ECDL Web Editing. Po zakończeniu szkolenia kandydaci otrzymają uprawnienia do przeprowadzania egzaminów ECDL Web Editing.

Szkolenie odbędzie się  15 listopada 2013 godz.14.00-16.00 w Katedrze Informatyki AGH Kawiory 21.

Zastrzegamy sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku niewystarczającej liczby uczestników.

Zainteresowanych proszę o kontakt beata.chodacka@ecdl.pl  (502390129).

Zostać egzaminatorem ECDL Web Editing mogą osoby, które spełniają następujące wymagania (łącznie):

  1. Mają uprawnienia Egzaminatora ECDL,
  2. Zdały egzamin ECDL WebEditing.

Jednocześnie w tych godzinach zapraszam egzaminatorów ECDL WebStarter (którzy maja uprawnienia WebEditing), na nieodpłatny udział w szkoleniu w celu zapoznania się ze zmianami w obszarze tego certyfikatu.

Więcej »

17. października 2013 · Możliwość komentowania Szkolenie na egzaminatorów ECDL została wyłączona · Kategorie:Aktualności, ECDL i EUCIP, Szkolenia

Oddział Małopolski PTI i Koordynator Regionalny ECDL Region Kraków we współpracy z Polskim Biurem ECDL organizuje  szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów ECDL. Po zakończeniu szkolenia kandydaci otrzymają uprawnienia do przeprowadzania egzaminów ECDL Core (7 modułów), Base (4 moduły, w tym 2 inne niż w ECDL Core), e-Citizen oraz ECDL Standard 3 moduły: Grafika menadżerska i prezentacyjna, Bazy danych, IT Security.

Szkolenie odbędzie się  15 listopada 2013 godz.14.00-20.00  w sali 1.19 w Katedrze Informatyki AGH Kawiory 21 w Krakowie.

Zastrzegamy sobie prawo odwołania szkolenia w przypadku niewystarczającej liczby uczestników.

Zainteresowanych proszę o kontakt beata.chodacka@ecdl.pl  (502390129).

szczegóły: Więcej »

17. października 2013 · Możliwość komentowania Konferencja KISSu została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Edukacja Informatyczna, Konferencje, Wydarzenia · Tagi:, ,

Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły KISS już po raz IX ma zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję Naukowo-Metodyczną, która skierowana jest do wszystkich nauczycieli, także akademickich, którzy uczą informatyki, bądź też wykorzystują technologie informacyjne w swojej pracy dydaktycznej. Zapraszamy także bardzo serdecznie dyrektorów szkół oraz wszystkich zainteresowanych problematyką TIK w dydaktyce.

W świecie dynamicznie rozwijających się technologii jedną z wielu kompetencji nauczyciela jest umiejętność uczestnictwa we współczesnej kulturze, która staje się w coraz większym stopniu kształtowana przez nowoczesne technologie. Współczesny nauczyciel, to kompetentny e-Nauczyciel. Dzisiaj młode pokolenie należy przygotować do uczenia się przez całe życie oraz do tego, aby w przyszłości umiało nieustannie przystosowywać się do nowych zmian. Dlatego też współczesny nauczyciel, to stale uczący się nauczyciel. Ideą jaka przyświeca tegorocznej Konferencji to kierunek rozwoju kształcenia nauczycieli, aby mądrze wykorzystywać TIK w dydaktyce na miarę potrzeb, możliwości i warunków.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania interesujących wykładów znamienitych postaci polskiej myśli pedagogicznej. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną między innymi metody oraz narzędzia niezbędne do tworzenia dydaktycznych materiałów elektronicznych. Pragniemy zainspirować Państwa robotyką w szkole na przykładach dobrej praktyki. Zostanie poruszony temat certyfikatu e-Nauczyciel w aspekcie potwierdzenia kompetencji oraz możliwości, jakie daje nowy ECDL Profile.

Inspiratorem i organizatorem corocznych Konferencji był założyciel Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły „KISS” dr Janusz Trawka, który był wspaniałym dydaktykiem, pasjonatem nowoczesnych technologii i upatrywał w nich wielkie możliwości w edukacji. Zaszczepiał swoją pasją wielu nauczycieli, pokazywał jak bawić się ucząc i uczyć bawiąc się wykorzystując komputer jako narzędzie wspólnej nauki.

Konferencję uszlachetni wernisaż wystawy prezentującej twórczość pedagogów WST w Katowicach

Więcej informacji na stronie http://konferencja2013.kiss.pl/

16. października 2013 · Możliwość komentowania Sztuka wystąpień – spotkanie z mentorem została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Inicjatywa Jestem Informatyczką, Szkolenia, Wydarzenia · Tagi:, , , , , , , , , , ,

Szanowni Państwo, za kilka dni Kraków będzie gościł Pana Tomasza Brycha, który jest ekspertem w dziedzinie sztuki przemawiania. Korzystając z tej okazji poprosiliśmy go o przygotowanie specjalnego seminarium, podczas którego zdradzi sekrety dobrych mówców.

Sztuka wystapien
Photo Credit: Robert S. Donovan via Compfight cc

Odkryłem, że jest coś, co powstrzymuje człowieka przed wystąpieniem publicznym
i jest to coś bardzo błahego. Tak naprawdę nie trzeba uczyć się tysięcy technik występowania i prezentowania, ale wystarczy popracować nad tą jedną rzeczą,
która potrafi odblokować wszystko i sprawi, że występowanie będzie naturalne,
bez ściemniania słuchaczom.

Tomasz Brych, sztukawystapien.pl

Zapisy na stronie: http://informatyczka.evenea.pl/

Więcej informacji poniżej…

Więcej »

12. października 2013 · Możliwość komentowania Nowy ECDL w Małopolsce została wyłączona · Kategorie:Aktualności, ECDL i EUCIP, Szkolenia · Tagi:, ,

W sobotę 12 października 2013 w Krakowie odbyło się otwarcie Nowego ECDL!

Blisko 80 egzaminatorów ECDL zapoznało się z nową koncepcją przygotowaną przez Fundację ECDL.
Kolejne szkolenia będą: 8.11.2013 w Nowym Sączu i 15.11.2013 w Krakowie.

Szczegóły i zapisy w formularzu..

Podstawowe zmiany to: Więcej »