14. kwietnia 2015 · Możliwość komentowania Meet the Big Data w Krakowie została wyłączona · Kategorie:Aktualności, Konferencje, Wydarzenia · Tagi:, , , , , ,

Zachęcamy Państwa do udziału w cyklu spotkań Meet IT. Spotkania te łączą menedżerów, specjalistów i sympatyków IT w firmach i różnych instytucjach. Początkowo odbywały się w Katowicach (wspierane przez Oddział Górnośląski PTI), zaś od wiosny 2014 goszczą także w Krakowie.

W piątek, 17 kwietnia br. w Krakowie, w sali konferencyjnej Restauracji&Oranżerii AUGUSTA (Bulwar Kurlandzki) po raz czwarty odbędzie się spotkanie z cyklu Meet IT. Tym razem tematem będzie gromadzenie i przetwarzanie dużych zbiorów danych – Meet the Big Data. Program spotkania został podzielony na dwa bloki, merytoryczny obejmujący prezentacje dotyczące Big Data oraz blok „Spoza IT” dotyczący zagadnienia motywacji i motywowania.

Zaproszenie_MeetITvol4Krakow
Więcej »

08. kwietnia 2015 · Możliwość komentowania Dni Otwarte ECDL 2015 została wyłączona · Kategorie:Aktualności, ECDL i EUCIP, Edukacja Informatyczna, Wydarzenia · Tagi:, ,

W dniach 23.03.2015 r. – 29.03.2015 r. Krakowskie Centrum Egzaminacyjne przy firmie Biś Computers we współpracy z podległymi laboratoriami ECDL wzięło udział „Dniach Otwartych ECDL 2015”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął oddział Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Hasło tegorocznych dni to „Certyfikat ECDL – mój pierwszy krok do sukcesu”.

 
Więcej »

03. kwietnia 2015 · Możliwość komentowania Prosimy o głosy w plebiscycie Lider Małopolski 2014 została wyłączona · Kategorie:Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Oddział Małopolski PTI został nominowany do tytułu Lider Małopolski 2014 w kategorii w kategorii Lider Edukacji. Plebiscyt ten będzie rozgrywany na łamach Dziennika Polskiego od dnia 3 kwietnia 2015. Laureaci plebiscytu zostaną wyróżnieni i uhonorowani podczas II Forum Przedsiębiorców, które odbędzie się 28 maja w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie.

Głosowanie odbędzie się za pomocą smsów premium (głosowanie w dniach 3.04 – 18.04.2015 r.), za pośrednictwem strony internetowej dziennikpolski24.pl (głosowanie w dniach 3.04 – 10.04.2015 r.) oraz za pośrednictwem aplikacji na portalu Facebook (głosowanie w dniach 3.04 – 10.04.2015 r.). Laureatów Plebiscytu w każdej kategorii wyłoni Kapituła w swojej decyzji uwzględniając oddane głosy (o wyborze laureatów w 50% decydować będą głosy oddane w głosowaniu, a w 50% głosy Członków Kapituły Plebiscytu).

Liczymy na Państwa głosy!

Wyniki zostaną ogłoszone do 30.05.2015 r., a lista laureatów zostanie opublikowana na łamach Dziennika Polskiego oraz na stronie www.dziennikpolski.pl.

Za nominację dziękujemy i liczymy na głosy naszych Członków i Sympatyków.

Więcej »

01. kwietnia 2015 · Możliwość komentowania Ruszyła V edycja konkursu TIK?-TAK! została wyłączona · Kategorie:Aktualności, ECDL i EUCIP, Edukacja Informatyczna, Wydarzenia · Tagi:, , , ,

tik-takV edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół, Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK! (TIK?-TAK!), organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL Polska rozpoczęta – obecnie trwa rejestracja szkół. Dla uczniów rozgrywki dopiero się zaczną 13-17 kwietnia.
Ideą tego działania jest pokazanie, że technologie towarzyszą nam wszędzie są istotnym elementem życia, a przede wszystkim nie są trudne i KAŻDY uczeń może zbadać swoją wiedzę w tym zakresie. Konkurs, który ma charakter GRY, zbierania punktów, grupowej rywalizacji ma tez na celu dotarcie do każdej szkoły bez względu na to, czy w danym regionie, województwie są organizowane potyczki informatyczne. W tym roku do gry włączyli się Mistrzowie Kodowania – będą pytania i zadania z programowania w Scratch!

Zachęcamy do udziału!

Materiały promocyjne do pobrania: http://www.tik-tak.eecdl.pl/pobierz
I FB – https://www.facebook.com/tiktakkonkurs?ref=hl