W czwartek 17 maja 2012 w Warszawie odbył się Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego T.I.K. – T@K!

W konkursie wzięło udział 22,6 tys. uczniów, z czego blisko 20% stanowili uczniowie szkół  małopolskich.

Podczas finału odbył się trzeci ostatni etap konkursu. 43 najlepszych uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zmierzyło się ze sobą w ostatecznej rozgrywce – multimedialnym teście wiedzy informatycznej. Małopolscy uczniowie znaleźli się w czołówce, czego im serdecznie gratulujemy!

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Bartek Wacławik ze Szkoły Podstawowej nr 113 w Krakowie, Miejsce miejsce przypadło Michałowi Makowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął najmłodszy z uczestników tegorocznego TIK-T@Ka – Jakub Głogowski z 1 klasy Szkoły Podstawowej w Zabrzu.

W kategorii szkół gimnazjalnych na najwyższym podium stanęło trzech uczniów, którzy zgodnie z czasem udzielania odpowiedzi uplasowali się odpowiednio: na 1 miejscu Wojciech Pszonak Publiczne Gimnazjum nr1 w Pszczynie, na drugim miejscu Maciej Surówka z Gimnazjum nr 16 w Krakowie na trzecim Bartosz Korczyński z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Paweł Srokosz z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Miejsce drugie zajął Piotr Lizończyk z Liceum Ogólnokształcącego Chrzanowie, a trzecie Paweł Łuczkiewicz z VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni.

Dodatkowe nagrody otrzymali uczestnicy BONUSowej gry „Startuj z Youngcoderem”. Karol Musur Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 z Wodzisławia Śląskiego, który zajął 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych, 1 miejsce na poziomie gimnazjalnych Bartosz Korczyński Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, a na poziomie szkół ponadgimnazjalnych 1 miejsce Karol Janik z I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

Wszystkim zwycięzcom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Gratulujemy także organizatorom konkursu, a szczególnie silnikowi napędzającemu konkurs – Koordynatorowi ECDL w Małopolsce, p. Beacie Chodackiej.

Finał TIK-T@Ka 2012 - Bartek Waclawik oraz Beata Chodacka. Fot. B. Lisowski Finał TIK-T@Ka 2012 – Bartek Wacławik oraz Beata Chodacka. Fot. B. Lisowski.