IJI
Inicjatywa „Jestem Informatyczką” to akcja promująca aktywność kobiet w obszarze IT.

Naszym celem jest pokazanie jak ciekawym zawodem jest praca informatyka, jakie możliwości rozwoju osobistego się za nim kryją i jak bogate życie zawodowe prowadzą informatycy. Zwłaszcza, kiedy są kobietami.

Informatyczka stara się rozwijać nie tylko w aspekcie programistycznym czy technicznym, ale także docenia kompetencje miękkie.

Obecnie organizujemy otwarte spotkania szkoleniowe Bite IT, w których biorą udział kobiety z Krakowa i okolic. Bardzo dbamy o wysoką jakość tych spotkań, a także o przyjazną atmosferę.

Pomimo feministycznej nazwy w naszych spotkaniach chętnie biorą udział także panowie i są tam mile widziani. :)

W przyszłości planujemy rozszerzenie działalności w kilku obszarach, między innymi o cykl WITaminiki (spotkania przybliżające warsztat informatyka dzieciakom we wczesnych okresach edukacji), czy też o serię wywiadów z informatyczkami z pasją. Jesteśmy otwarte na nowe propozycje i chętnie pomożemy przy organizacji wydarzeń zgodnych z naszą ideą.

Rozwijaniem inicjatywy zajmują się Koleżanki:
Alicja Pituła, CEO Inicjatywy JI
Agnieszka Fierek
Emma Kocik
Kasia Mrowca

Osoby, które chciałyby dołączyć do organizacji wydarzeń promujących żeńską stronę informatyki oraz wzmacniać kompetencje informatyczne w Małopolsce prosimy o kontakt: alicja.pitula@pti.org.pl.

Tymczasem zapraszamy na nasz funpage: facebook.com/informatyczka